ХЕРСОНСЬКИЙ  ЦЕНТР  ПОЗАШКІЛЬНОЇ  РОБОТИ

ХЕРСОНСЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ

 

 

ІНФОРМАЦІЯ

про хід та результати конкурсу шкільних санітарних постів

за програмою гри-випробування „Школа безпеки – 2009”

 

 

Конкурс шкільних санітарних постів за програмою гри-випробування „Школа безпеки – 2009” проходив 25 лютого 2009 р. на базі Херсонського міжшкільного навчально-виробничого комбінату. У конкурсі взяла участь 41 команда з навчальних закладів міста Херсона (ЗОШ №№ 1, 5, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 16, 18, 21, 26, 27, 28, 30, 31, 32, 33, 36, 37, 38, 39, 41, 44, 45, 46, 47, 48, 50, 52, 53, 54, 56, 57, гімназізії №№ 3, 6, 20, школа-сад № 42, ХФТЛ, ХЛЖБП та, поза конкурсом, команда  ХЦПР), що загалом становило 240 учасників.

 

Конкурс проходив згідно з положенням у вигляді гри-подорожі по станціям, на яких учасники виконували завдання з таких тем :

1.       „Лікарські рослини рідного краю. Їстивні та отруйні гриби” – письмова вікторина.

2.       „Склад похідної аптечки та використання її препаратів” – вікорина „Так чи ні”.

3.       „Надання першої допомоги при різних травмах” – тестове завдання.

4.       „Реанімація” – вікорина „Так чи ні”.

5.       „Надання першої допомоги при різних травмах” – практикум з перебинтовування, іммобілізації та зупинки кровотеч.

6.       „Транспортування потерпілого” – практикум з вироблення нош зі штормівок та жердин та транспортування на них потерпілого.

 

Конкурс проводився та оцінювався журі, до складу якого входили працівники Херсонського Обласного Центру здоров’я та спортивної медицини : лікарі – методисти Джугостран О.Я., Жуковська О.О., Юрковська Я.В., інструктори санітарної освіти Григорьєва В.Л., Айметова О.В., Свистович О.Б.; працівники Херсонського Центру позашкільної роботи : заступник директора Курдюк Н.М., методисти Волков О.Л., Гунченко О.В., Адвокатова С.І., заввідділом Чуланова Л.К., керівники гуртків Буреломов М. С., Варакса О.М., Волкова О.П., Іванова О.І., Капара М.В.; Заввідділом Херсонського Будинку дитячої та юнацької творчості Юда Т.О. та працівники Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Бірзова В.Ф., Таран О.М.

 

Члени журі виконали свою роботу по оцінці знань та практичних навичок учасників конкурсу на високому науково-методичному рівні.

 

У загальному заліку призерами конкурсу стали команди (зведений протокол  конкурсу додається) :

1 місце – ЗОШ № 37, керівник Щурова Л.Й.,

2 місце – ЗОШ № 13, керівник Волков О.Л.,

3 місце – ЗОШ № 50, керівник Яковлєва А.С.

 

Найкращі результати в окремих напрямках діяльності були показані командами:

-       знання лікарських рослин та грибів – команда гімназії № 20, керівник           Карпук Н.М.,

-       знання складу похідної апечки – команда ЗОШ № 26, керівник Копайгора В.А.,

-       знання правил надання першої допомоги при травмах – команда ЗОШ № 12, керівник Грищенко І.В.,

-       знання правил реанімації – команда ЗОШ № 16 , кервник Солодова Л.М.,

-       вміння надавати першу допомогу при травмах – команда ЗОШ № 46, керівник Кравченко Л.В.,

-       вміння обладнувати спморобні ноші та транспортувати на них потерпілого – команда ЗОШ № 32, керівник Павлусь М.М.

 

Журі конкурсу відзначає, що загалом високий рівень знань та практичних навичок показали члени 21 команди. Окрім зазначених вище, це команди ЗОШ №№ 1, 18, 31, 38, 45, 52, 54, гімназій №№ 3 та 6, ХЛЖБП та ХФТЛ. Достатній рівень підготовки виявили всі інші команди – учасники конкурсу шкільних санітарних постів.

 

Найбільше помилок команди допускали при виконанні практичних завдань : обладнанні саморобних нош та транспортуванні на них потерпілого та визначенні лікарських рослин і грибів – середня оцінка за виконання цих завдань становила 6,0 балів. Найкраще команди були підготовлені до виконання теоретичних тестових завдань по складу похідної аптечки та правилам надання першої допомоги при травмах – середня оцінка за виконання цих завдань становила 8,5 балів.

 

Окремими керівниками команд на адресу журі були висловлені пропозиції щодо полегшення завдань конкурсу.

 

Як недолік у підготовці деяких закладів до конкурсу, журі відзначає, що не всі команди (зокрема ЗОШ №№ 11, 14, 45, гімназія № 6, ЛЖБП) дотримувались зазначеного у положенні про конкурс кількісного складу.

 

Призери конкурсу шкільних санітарних постів за програмою гри-випробування „Школа безпеки – 2009” були нагороджені Почесними грамотами Херсонського Обласного Центру здоров’я та спортивної медицини та перехідними кубками. Команди – переможці в окремих напрямках діяльності були нагороджені Грамотами Херсонського Обласного Центру здоров’я та спортивної медицини та Херсонського Центру позашкільної роботи.

 

Інші команди, які виявили високий рівень знань та практичних навичок, були нагороджені Дипломами Херсонського Центру позашкільної роботи. А командам, які виявили достатній рівень підготовки до конкурсу шкільних санітарних постів було висловлено подяку від Херсонського Центру позашкільної роботи.

 

 

Голова журі   _________________   Гунченко О.В.