Додаток до наказу  

від _______________  № _______

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про фінал військово-патріотичної  гри-випробування “ШКОЛА  БЕЗПЕКИ – 2009

 

МЕТА :

         Пропаганда серед школярів знань та навичок безпечної поведінки у зонах стихійних лих, техногенних аварій і катастроф, популяризація знань з курсу ОБЖД, знань та навичок надання першої допомоги, військово-прикладних та спеціальних знань та навичок з курсу “Захист Вітчизни” і спортивного туризму, пропаганда здорового активного способу життя, підготовка шкільних команд до участі у грі-випробуванні на місцевості..

 

ОРГАНІЗАТОРИ :

         Фінал військово-патріотичної гри-випробування буде проводитись Головною суддівською бригадою зібраною на базі Херсонського Центру позашкільної роботи. Головна суддівська бригада несе відповідальність за дотримання під час Фіналу правил техніки безпеки та протипожежної безпеки, життя і здоров’я підлітків під час участі у змаганнях.

 

ТЕРМІН  ТА  МІСЦЕ  ПРОВЕДЕННЯ :

         Фінал військово-патріотичної гри-випробування буде проходити 11 – 13 травня 2009 р. Місце проведення змагань буде доведено додатково.

 

УЧАСНИКИ  ФІНАЛУ :

         До участі у змаганнях та конкурсах Фіналу запрошуються команди учбових закладів міста Херсона. Склад команди 10 чоловік (учнів 8 – 11 класів, з них не менше 4-х дівчат) та 2-х керівників.

 

УМОВИ  ПРИЙОМУ  УЧАСНИКІВ :

         Для участі у змаганнях команди повинні до 1 травня 2009 р. подати попередню заявку на адресу Херсонського Центру позашкільної роботи (м. Херсон, проспект Текстильників 6-а, або за телефоном : 51 – 88 – 48).

         На мандатну комісію, яка відбудеться на місці проведення змагань 11 травня 2009 р. до 11.00, команди повинні мати із собою :

-         Наказ по Установі про відрядження команди, в якому зазначено відповідальних за життя та здоров’я дітей у вільний від змагань час;

-         Письмову заявку встановленого зразку, завірену директором закладу та медичним працівником;

-         Спорядження необхідне для участі у змаганнях (зокрема, не менше 10-и протигазів, 2-х потужних ліхтарів, 2-х макетів автоматів та 2-х компасів на команду) та спорядження для ночівлі, приготування їжі у польових умовах і продукти харчування на 3-и доби.

 

 

 

ПРОГРАМА  ФІНАЛУ  ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОЇ  ГРИ-ВИПРОБУВАННЯ :

 

1-й ДЕНЬ :

12.00  Конкурс 1 – внутрішньої служби та побуту (к. 1). Бере участь вся команда, проводиться протягом всіх днів Фіналу. Журі оцінює загальний порядок та дисципліну у загоні, додержання учасниками правил особистої та суспільної гігієни, техніки безпеки та протипожежної безпеки, правил поведінки у лісовій зоні, несення внутрішньої служби у загоні та своєчасне виконання наказів (“Готовність № 1”, “Повітряна тривога”, “Напад на табір”, “Пожежна тривога”, “Загальний збір”   та інших) штабу гри-випробування.

13.00   ЗМАГАННЯ 1 – “ШКОЛА  БЕЗПЕКИ” (к. 1). Бере участь 8 осіб, з них не менше 3 дівчат. Дистанція складається з 4-х етапів : 1) Подолання “завалу”, “мишоловки” та “буму” і розгортання пожежного рукава та під’єднання до нього пожежного ствола – 2 учасники, оцінюється час виконання вправи; 2) Виконання нормативу “Одягання легкого захисного комплекту”, “Одягання протигазу на потерпілого” та винесення “потерпілого” із небезпечної зони – 2 учасники, оцінюється правильність дій; 3) Виконання нормативу “Надання “потерпілому” першої допомоги при переломах чи пораненнях кінцівок або голови” – 2 учасники, оцінюється правильність дій; 4) обладнання саморобних нош та перенесення на них “потерпілого” по нескладному рельєфу – вся команда (у перенесенні потерпілого допомагають вільні учасники попередніх етапів), оцінюється час виконання та правильність дій.    

17.00  ЗМАГАННЯ 2 – “ВОЄНІЗОВАНИЙ  КРОС”. (к. 1).  Бере участь 4 особи (не менше 2 дівчат). Команда долає дистанцію до 1 км, виконуючи через кожен км одне із завдань : стрільба із пневматичної зброї з відстані до 10 м, кидання у ціль гранат з відстані до 20 м, кидання у ціль дротиків („дартс”) з відстані до 5 м. Оцінюються швидкість та влучність.

19.00  Конкурс 2 – командирів (к. 0,5). Від команди бере участь 2 особи. Оцінюється точність складання простого плану місцевості (довільним методом – засіканням з однієї чи двох точок, складанням кроків чи іншим) з використанням топографічних знаків. 

 

2-й ДЕНЬ :

09.00  ЗМАГАННЯ  3 – “ГРА – ВИПРОБУВАННЯ” (к. 1). Бере участь 8 осіб (з них не менше 3-х дівчат). Дистанція з орієнтування у заданому напрямку до 6 км з виконанням на контрольних пунктах різноманітних завдань (перелік додається). 

14.00  ЗМАГАННЯ 4 – “ВОЄНІЗОВАНА  ЕСТАФЕТА” (к. 1). Бере участь весь загін. Кожен етап має довжину до 100 м та включає подолання двома учасниками окремої перешкоди (перелік буде доведено додатково). Останній етап долається всією командою. Як естафетні палички використовуються макети автоматів. За допущені помилки учасники долають штрафні кола довжиною до 100 м. Підсумки підводяться за часом проходження дистанції та штрафних кіл.

16.00  Конкурс 3 – зв’язківців (к. 0,5). Бере участь 2 учасники від команди. Оцінюється кількість встановлених  за відведений час радіозв’язків з учасниками інших команд у діапазоні 1,9 МГц (остаточні умови будуть доведені додатково).

18.00  ЗМАГАННЯ  5 – ОГЛЯД  СТРОЮ  ТА  ПІСНІ (к. 1). Бере участь вся команда. Журі оцінює шикування загону в одну шеренгу, розрахунок за порядком, розрахунок на 1-й – 3-й, перешикування у три шеренги, виконання поворотів на місці, проходження колоною по три з піснею, правильність та чіткість подання командиром  команд та їх виконання загоном.

20.00  Конкурс 4 – закритий конкурс (к. 0,5). Умови будуть доведені додатково.

 

3-й ДЕНЬ :

09.00  ЗМАГАННЯ  6 – “ТУРИСТСЬКА  СМУГА  ПЕРЕШКОД” (к. 1). Бере участь 4 учасники від команди (не менше 2 дівчат). Дистанція довжиною до 500 м буде складатись з подолання елементів туристичної смуги перешкод (подолання природних та штучних перешкод із самостраховкою за наведені суддями перила).

10.00  Конкурс 5 – знавців військової історії (к. 0,5). Бере участь 3 учасники від команди. Журі оцінює письмові відповіді на питання вікторини та тестові завдання з тем Друга світова війна.

ПРИМІТКА : можливе перенесення часу проведення окремих змагань чи конкурсів.

 

ПІДВЕДЕННЯ   ПІДСУМКІВ  ТА  НАГОРОДЖЕННЯ  ПЕРЕМОЖЦІВ :  

Загальний залік буде підводитись за сумою місць, які посіли команди в окремих видах програми фіналу (з урахуванням коефіцієнтів) та загального результату міської конкурсної програм. Команди, які не брали участі в окремих змаганнях чи конкурсах, будуть займати місця після команд, які мають повний залік. У разі рівності суми місць перевага буде надаватись командам, які мають більш високе місце у “Грі – випробуванні” Переможці окремих змагань та конкурсів будуть нагороджені грамотами Херсонського Центру позашкільної роботи, призери загального заліку Фіналу будуть нагороджені грамотами Херсонського міського управління освіти, а команда переможець, окрім того –  перехідним Кубком “Переможець військово-патріотичної гри-випробування”.

 

Можливі етапи змагань “Гри-випробування”

Накладання бинтових пов’язок на кінцівки (голову) та кровоспинного джгута.

Іммобілізація кінцівок при переломах.

Обладнання саморобних нош для транспортування потерпілого.

Транспортування потерпілого по не складному рельєфу на підручних засобах.

Транспортування потерпілого по не складному рельєфу на саморобних ношах.

Вимірювання на місцевості (азимути, відстані, висоти – перевищення).

Розшифровування топографічних знаків (Географія, 8 клас).

Орієнтування у заданому напрямку (чи за вибором) з компасом і картою.

Визначення фінішної точки ділянки маршруту за легендою.

В’язка туристичних вузлів.

Туристичні навички (складання рюкзака, встановлення намету, і т.п.).

Читання слідів на контрольно-слідовій смузі. *

Подолання умовного мінного поля.

Розгортання у цеп та прочісування місцевості.

Прийом – передача повідомлень “пошуковій групі” по радіо.

Шифрування та дешифрування повідомлень за допомогою простих кодів. *

Виконання нормативів “Одягання протигазу” та інших з курсу Захист Вітчизни.

Подолання “мишоловки” переповзанням по пластунськи.

Подолання умовного болота за допомогою жердин (по гатям) або по купинах.

Подолання “завалу” з мотузок (горизонтального чи вертикального).

Подолання перепони за допомогою підвішеної мотузки, “Маятник”.

Подолання схилу (підйом, траверс або спуск) за допомогою альпенштока.

Визначення сторін горизонту за годинником та місцевими ознаками *

Визначення на карті місцезнаходження та доповідь про нього. *

Ув’язування 2-х – 4-х осіб за допомогою реп-шнурів та подолання перешкод із самостраховкою.