ІНФОРМАЦІЯ

Про хід та результати фіналу міських змагань з техніки пішохідного туризму

Змагання фіналу міських змагань з техніки пішохідного туризму проходили 28 та 29 квітня 2009 р. у Придніпровському парку м. Херсона з 13.00 до 16.00. У змаганнях взяли участь 9 команд від 8 загальноосвітніх навчальних закладів (ЗОШ №№ 1, 4, 13, 17, 18, 37, 57, гімназія № 3) та від Херсонського Будинку дитячої та юнацької творчості, що загалом становило 54 учасники. Зведений протокол командного заліку змагань додається.

Змагання були організовані та проведені суддівською бригадою зібраною на базі Херсонського Центру позашкільної роботи. До складу суддівської бригади, крім працівників Херсонського Центру позашкільної роботи, входили працівники Херсонського Обласного Центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді, Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості.

Змагання проводились та судились згідно з діючими Правилами проведення змагань зі спортивного туризму та Настанов про організацію та суддівства змагань з техніки пішохідного туризму. Протестів на дії суддівської бригади від представників команд не надходило.

Змагання проходили за сприятливих погодних умов. Травм та захворювань учасників під час змагань не зареєстровано.

І ДЕНЬ – 28 квітня. Особисто-командні змагання на туристській смузі перешкод  1-го класу складності. Дистанції (окремо для дівчат та хлопців) довжиною до 300 м, включали такі етапи : підйом – траверс – спуск по схилу, підйом – траверс – спуск по паралельним перилам, горизонтальні паралельні перила, горизонтальна навісна переправа,  подолання умовного болота за допомогою жердин (гаті), підйом по похилим перилам – спуск по вертикальним перилам (дюльфер). Час подолання дистанцій окремими учасниками коливався від 3-х до 10-и хвилин.

В особистому заліку серед хлопців переможцями стали :

1 місце – Ребенко Олександр  (команда ХБДЮТ);

2 місце – Пряник Володимир (команда ЗОШ № 4;

3 місце – Грищенко Влад (команда ХБДЮТ).

В особистому заліку серед дівчат переможцями стали :

1 місце – Бєлая Яна (команда ЗОШ № 4);

2 місце – Тимошевська Катерина (команда ХБДЮТ);

3 місце – Павлун Світлана (команда ХБДЮТ).

В командному заліку серед позашкільних навчальних закладів переможцем стала команда Херсонського Будинку дитячої та юнацької творчості (ХБДЮТ), керівник Плохенко В.С.

В командному заліку серед загальноосвітніх навчальних закладів переможцями стали :

1 місце – команда ЗОШ № 4 (керівник Юріна Т.Д.);

2 місце – команда ЗОШ № 17 (керівник Гринько С.В.);

3 місце – команда ЗОШ № 13 (керівник Волкова О.П.).

ІІ ДЕНЬ – 29 квітня. Командні змагання за вибором на туристичній смузі перешкод 2-го класу. Дистанція довжиною до 300 м включала наступні етапи: підйом – траверс – спуск по схилу (на вибір команди – із самостійним наведенням перил на спуску); горизонтальні паралельні перила; подолання рівчака по колоді (на вибір команди із самостійною організацією супроводження для кожного учасника та самостійним наведенням перил); горизонтальна навісна переправа (на вибір команди із самостійною організацією супроводження для кожного учасника); підйом по похилим паралельним перилам – спуск по вертикальним перилам (на вибір команди із самостійним наведенням перил). На подолання дистанції відводився заданий час 20 хвилин, а команди в середньому витрачали 12 – 16 хвилин. Максимальний бал за складність, який мали можливість отримати команди на дистанції, дорівнював 181.

Серед позашкільних навчальних закладів переможцем стала команда Херсонського Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Плохенко В.С.), набравши 172 бали.

Серед загальноосвітніх навчальних закладів переможцями стали :

1 місце – 170 балів – команда ЗОШ № 37 (керівник Щурова Л.Й.);

2 місце – 168 балів – команда ЗОШ № 13 (керівник Волкова О.П.);

3 місце – 161 бал – команда ЗОШ № 4 (керівник Юріна Т.Д.).

Окрім змагань для учасників проводились необов’язкові конкурси

Призерами конкурсу трейл-орієнтування стали :

1 місце – команда ЗОШ № 57 (керівник Щербина С.І.);

2 місце – команда гімназії № 3 (керівник Єгорова Т.А.);

3 місце – команда ЗОШ № 1 (керівник Майкович Н.Г.).

Призерами конкурсу естафета туристських навичок стали :

2 місце – команда ЗОШ № 1 (керівник Майкович Н.Г.);

3 місце – команда ЗОШ № 37 (керівник Щурова Л.Й.)

У загальному заліку змагань переможцем серед позашкільних навчальних закладів стала команда Херсонського Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Плохенко В.С.).

У загальному заліку серед загальноосвітніх навчальних закладів призерами стали :

2 місце – команда ЗОШ № 37 (керівник Щурова Л.Й.);

Команді, яка посіла перше місце серед загальноосвітніх навчальних закладів – ЗОШ № 4, суддівська бригада рекомендує взяти участь в обласних змаганнях зі спортивного туризму серед учнівської молоді, як команді від міста Херсона.

Методист ХЦПР                                     Гунченко О.В.